Noc divadel-Vršovické divadlo MANA

Noc divadel-Vršovické divadlo MANA

15.11.2014 od 15:00 do 23:59

Vršovické divadlo MANA

Vhodné pro rodiny s dětmi, Vhodné pro seniory, Bezbariérové (přístupné pro vozíčkáře), Hudební produkce, Zdarma, Placené (od 11 Kč), Prohlídky

Moskevská 967/34, Praha 10-Vršovice, 101 00

Praha

www.vrsovickedivadlo.cz
Facebook

15.00 Hudební průvodce světem genetiky (od hrachu po analýzu DNA) aneb Jak vzniká inscenace 

Hudební ukázky z divadelního představení Miloše Orsona Štědroně DNArt o zakladateli genetiky Johannu Gregoru Mendelovi. V nové úpravě vzniká pořad pro Divadlo Mana v hlavní roli s Jiřím Lábusem. Diváci budou mít možnost účastnit se tvůrčího procesu, ve kterém se rodí divadelní představení. 

Účinkují: Eva Velická – zpěv, Miloš Orson Štědroň – klavír, David Holý – kytara, David Frýdl – duchovní promluva 

zdarma


17.30 Legenda o Krabatovi, učni čarodějově 

Láska je silnější než všechna kouzla. Příběh o Krabatovi, jehož láska k dívce přemůže kouzla a černou magii zlého kouzelníka. Tato autorská inscenace, využívající prvky improvizace a pohybového divadla, vznikla na motivy animované pohádky Čarodějův učeň od Karla Zemana, která vychází z temné a tajemstvím opředené lužickosrbské legendy o sirotkovi Krabatovi. 

Hrajou Lotrandovci Dětského talentu. Režijní vedení: Hana Lehečková, Erika Merjavá. Výtvarné řešení inscenace: Andrea Dorušková, Foto: Alice Bochňáková 

zdarma


19.00 - NSango Malamu – písně víry v africkém rytmu 

Kapela o sobě: Hrajeme na jednoduché bubny (bonga, konga, djembe…), které jsou pro někoho složitější než "bicí komplex". Pro nás však je to snadnější. Zredukovali jsme repertoár na africké duchovní a folklorní písně. Rádi propagujeme africkou kulturu. Součástí mnoha našich vystupování je - kromě svědectví víry - vyprávění a besedování o Africe a konkrétněji o zemích, odkud pocházíme tedy o Angole a Demokratickém Kongu. 

vstupné: 100,- Kč
ZRUŠENO


NÁHRADNÍ PROGRAM:

19.00 - varhanní koncert s fenomenálním varhaníkem Adamem Viktorou

Fenomenální varhaník a dirigent Adam Viktora vystoupí v rámci evropského projektu noc divadel ve Vršovickém divadle MANA

Varhaník, dirigent a hráč na harmonium Adam Viktora vystupuje na hudebních festivalech po celé Evropě. Je zakladatelem a uměleckým ředitelem ojedinělého projektu Český varhanní festival. Vyučuje varhanní hru na Konzervatoři v Plzni a hudební teorii na Konzervatoři v Praze. Je uměleckým vedoucím souborů Ensemble Inégal a Pražští barokní sólisté, s nimiž uskutečnil bezpočet novodobých koncertních a nahrávacích premiér evropského barokního repertoáru a s nimiž se stal také v posledních letech nejvýraznějším reprezentantem procesu znovuobjevování díla českého barokního génia, Jana Dismase Zelenky. Adam Viktora zahraje na varhany v Husově sboru, na které hrávali v 50. letech špičkoví čeští varhaníci. V současné době je nástroj kromě svého využití v rámci církevních obřadů a při koncertní činnosti hojně používán také pro činnost pedagogickou.

Večerem bude provázet farář David Frýdl a společně s varhaníkem Adamem Viktorou se pokusí o výjimečné propojení divadelního prostoru s prostory duchovní čistoty a věčného života.


21.30 - Komentovaná prohlídka Vršovického divadla MANA včetně návštěvy zákulisí a místností provozu divadla


Email (pro dotazy k noci divadel / rezervace):
Telefon (pro dotazy k Noci divadel / k rezervaci): +420 731 100 059
logo_idu_b.png
EUTN2.jpg
mk.jpg
STÁTNÍ FOND KULTURY.jpg
Praha.jpg
DPP.jpg
create.jpg
kultura2.jpg
automat.jpg
a2.jpg
instinkt.jpg
ExpresFM.jpg
Mradio.jpg
sazava.jpg
color_2.jpg
kulturisimo.jpg
divadlo.jpg
Rok české hudby.jpg
Co kdy v Praze.jpg
Kam po česku.jpg
proti šedi.jpg
kult.jpg