Noc divadel - Knihovna Václava Havla

Noc divadel - Knihovna Václava Havla

15.11.2014 od 20:30 do 23:59

Knihovna Václava Havla

Vhodné pro rodiny s dětmi, Vhodné pro seniory, Bezbariérové (přístupné pro vozíčkáře), Praha - Cyklojízda (dívadlo je součástí trasy cyklojízdy), Scénické čtení, Zdarma

Ostrovní 13, Praha 1

Praha

www.vaclavhavel-library.org
Facebook

Noc (divadel) v Knihovně Václava
Havla 20:30 - 24:00 


20:30 - 21:15: Scénické čtení Audience 

21:15 - 24:00: Televizní záznamy inscenací divadelních her Václava Havla (Ztížená možnost soustředění, Largo desolato) a dokumentární filmy (Občan Havel přikuluje, A znovu Žebrácká opera) 

  • Ztížená možnost soustředění Jedna z nejméně hraných komedií Václava Havla líčí situaci muže, který není schopen rozhodnout se mezi manželkou a milenkou, stav člověka, jehož mysl ztrácí schopnost koncepčně o něco usilovat, ba vůbec se orientovat v čase. Neprávem opomíjený text, který se po třiceti letech vrátil na jeviště v inscenaci Andreje Kroba s vynikajícím Jiřím Ornestem v hlavní roli. Premiéra v Divadle Na zábradlí byla v lednu roku 1997. 
  • Largo desolato Hru napsal Václav Havel v červenci roku 1984, rok a půl poté, co tehdejší režim, polekán celosvětovými protesty a Havlovým težkým onemocněním, přerušil výkon jeho trestu. V jejím centru stojí disident, na něhož však nepohlíží jen z hlediska tragického, ale je schopen i s nadhledem a humorem vnímat jeho situaci a vztahy kolem něho. V Divadle Na zábradlí ji v roce 1990 nastudoval režisér J. Grossman. 
  • Občan Havel přikuluje, v němž se autoři Jan a Adam Novákovi vydali po stopách vzniku nejslavnější a nejhranější hry Audience. Oslovují nejen tehdejší Havlovými kolegy v trutnovském pivovaře, kteří ho inspirovali k napsání hry, ale snaží se též za pomoci přímých účastníků vzniku zvukového záznamu Audience – Pavla Landovského a Jana Hartla – rekonstruovat undergroundový proces nahrávání. 
  • A znovu Žebrácká opera - Dokumentární film Olgy Sommerové o Andreji Krobovi, Divadle na tahu a dvou inscenacích slavné hry Václava Havla (1996). Režisérka Olga Sommerová natáčela v roce 1995 během generální zkoušky Divadla na tahu na Hrádečku. V jedné z hlavních rolí zářil Ladislav Smoljak. Záznam krásného letního odpoledne na zahradě mezi chalupami proložila vzpomínkami i archivními záznamy generální zkoušky světové premiéry Žebrácké opery v Horních Počernicích v totalitním roce 1975. 

Email (pro dotazy k noci divadel / rezervace):
Telefon (pro dotazy k Noci divadel / k rezervaci): +420 724 576 935

logo_idu_b.png
EUTN2.jpg
mk.jpg
STÁTNÍ FOND KULTURY.jpg
Praha.jpg
DPP.jpg
create.jpg
kultura2.jpg
automat.jpg
a2.jpg
instinkt.jpg
ExpresFM.jpg
Mradio.jpg
sazava.jpg
color_2.jpg
kulturisimo.jpg
divadlo.jpg
Rok české hudby.jpg
Co kdy v Praze.jpg
Kam po česku.jpg
proti šedi.jpg
kult.jpg